O nás

Milí táborníci, Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás přivítat na stránkách našeho tábora.
Dětský tábor, který každoročně pořádáme, je tradiční, oblíbený a veselý s dlouholetou tradicí. Během necelých čtrnácti dnů děti zažijí mnoho dobrodružství a zábavy v přírodě, spoustu soutěží, výletů, her, diskoték, koupání a dalších nezapomenutelných zážitků.
S táborovou činností máme dlouholetou zkušenost, naší nejlepší referencí jsou spokojené děti a rodiče, z čehož máme velikou radost a vážíme si toho. Na kvalitě našich táborů a našem dobrém jménu si zakládáme.
Letní tábor je zaměřený na letní zábavný program s celotáborovou hrou. Děti zažijí dobrodružství, nevšední zážitky a nezapomenutelnou atmosféru.

2024

Čas neuvěřitelně letí a naši táborníci se opět sešli na krásném místě u Berounky. V letošním roce jsme se přenesli do pohádky. A téma táborové hry? Záchrana pohádkové říše.
Hned první den děti navštívila pohádková babička a povídala si s dětmi o pohádkách. Pak děti poprosila, zda by jí pomohly se záchranou pohádek. Bojí se, že v dnešní uspěchané době děti na pohádky zapomenou. A děti jí slíbily, že jí pomohou.
V dalších dnech jsme šli s babičkou z pohádky do pohádky. Děti hledaly pohádky podle indicií, které jim babička přinesla. A jaké to byly pohádky? O perníkové chaloupce, O slepičce a kohoutkovi, O Popelce, O Budulínkovi, O dvanácti měsíčkách, O Smolíčkovi, Hrnečku vař, Křemílek a Vochomůrka a další a další pohádky.
A že se tábor líbil, to potvrdily slzičky, které dětem ukáply, když se spolu loučily a slíbily si, že příští rok se určitě zase sejdou.
Veliké poděkování patří vedoucím, kteří dětem vytvářejí nezapomenutelné zážitky a Pavle Levorové za přípravu krásné táborové hry.

2023

Po dlouhých třech letech jsme znovu uspořádali letní tábor a naši táborovou základnu jsme umístili do Tříman u Kladrub, do malebné krajinné oblasti řeky Berounky. Jedná se o Rekreační středisko Třímany – U Bobíka. Tábor pořádáme pod hlavičkou SH ČMS Sboru dobrovolných hasičů Střížovice. A téma tábora? Tři roky připravená celotáborová hra Harry Potter. Po dvanáct dní se učili studenti v Bradavické škole čarám a kouzlům na dvou kolejích Nebelvír a Zmijozel.

2022

Pořadatelé připravili náplň letního tábora v RS Lites, které se nachází nedaleko Mnichova Hradiště, v oblasti Českého ráje. Rozprostírá se v příjemném prostředí, polosamotě a okolí krásných lesů. Záběry z areálu pro vaši představu: https://svphaul.rajce.idnes.cz/RS_Lites/.
Vzhledem k malému zájmu táborníků o LT jsme tábor nakonec neuskutečnili.

2021

Bohužel ani v letošním roce se neuskuteční letní tábor. Vzhledem k respektování všech závazných nařízení vlády by nebylo možné, aby program letního tábora vznikl v takové podobě a kvalitě, na jako jsou naši táborníci a rodiče zvyklí.

2020     Harry Potther

S ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s korona virovou krizí a jejím dopadům jsme pečlivě zvážili všechny okolnosti a rozhodli jsme se tradiční letní tábor v letošním roce neuskutečnit.

2019     Pevnost Boyard

Rok utekl jako voda a opět jsme se sešli, hasiči a nehasiči z celé České republiky, na svém táborovém putování v rekreačním středisku Machův Mlýn u Chříče.  Po roce odloučení jsme se velice těšili na opětovné setkání. Přibyli k nám také noví kamarádi, které jsme s radostí přijali mezi sebe a tak nás bylo celkem 50 dětí a 10 vedoucích.
A jaké bylo téma letošního tábora? Pevnost Boyard. Hru jsme si zopakovali opět po 10 letech. Nebyla to určitě kopie předchozí hry, jiné prostředí, jiní soutěžící, jiné soutěže.
Všichni táborníci se sjeli v neděli 21. července, a tento den jsme věnovali ubytování, vítání se starými známými a vyprávění, co jsme za ten dlouhý rok prožili. No a v pondělí jsme zahájili naši boyardovou hru. Rozdělili jsme se do čtyř týmů a začali bojovat o získání klíčů a indicií k otevření brány, která nás zavede k výhře. Během 12 dní jsme soutěžili ve sportovních disciplínách, vědomostních soutěžích a kvízech. Ti odvážnější navštívili lanové centrum a samozřejmě v horkých dnech nechybělo koupání. Také jsme navštívili hrad Krakovec, kde jsme se setkali s Dlouhým Jankem, který nám vyprávěl krásné příběhy z natáčení filmu, Ať žijí duchové a zpíval pro nás známé písničky z tohoto filmu, takže jsme si je rádi zazpívali s ním.
Celým soutěžním kláním nás provázel otec Fura, který k nám přicházel každý večer a předával získané klíče a indicie.
A ještě, jak jsme byli úspěšní?  Celkem týmy získaly 1440 boyardů, které jsme věnovali Zoologické a botanické zahradě města Plzně na záchranu ohroženého sýčka obecného.

2018     O poklad starého piráta

Čas utíká jako voda a opět jsme se sešli na svém táborovém putování. V tomto roce jsme se stali piráty a hledali poklad starého piráta. Celým putováním za pokladem nám velel kapitán naší lodi starý Mořský vlk a každý večer nás navštěvoval duch kapitána Flinta s jeho pomocníkem Rodrigem.
A čím jsme si museli projít? Nejdříve jsme museli najít lodní deník ve staré truhle, ve kterém byla zašifrována cesta k pokladu. Truhlu střežily ostatky kapitána Flinta a pomocníka Rodríga.
Po získání lodních deníků a složení pirátských zkoušek jsme se vydali hledat indicie k rozšifrování cesty. Museli jsme si vyrobit plavidlo a přeplout nebezpečná území po moři i oceánu, projít územím kanibalů a moskytů, překonat horská území a bažiny i ponořit se do hlubin moře.
Na táboře nás navštívila Policie ČR, odbor kriminalistické techniky a expertiz. Zajímavě nám vyprávěli o zbraních, počítačové kriminalitě, zajišťování stop. Každý jsme si mohli nechat udělat otisk prstů, ruky a obuvi.
Náš vedoucí Jirka přivezl svoji potápěčskou výzbroj a tak spousta z nás si vyzkoušela potápění.
A největší putování nás čekalo k řece Berounce do Zvíkovce. Na řece jsme se povozili i na loďkách a vykoupali se u splavu.
Naše cesta za pokladem byla úspěšná. Získali jsme dostatek indicií pro cestu k pokladu a zdárně poklad vyzvedli.
Na závěr naší cesty nás naposledy navštívil kapitán Flint a Rodrigo. Avšak postihla nás smutná zpráva. Náš kapitán, starý Mořský vlk odešel na druhý břeh za kapitánem Flintem a Rodrigem.
I on nás na závěr naši cesty naposledy navštívil a rozloučil se s námi. I když to bylo, jako každý rok, smutné loučení, už se těšíme na příští rok.

2017     Ať žijí duchové

Rok utekl jako voda a my, malí i velcí táborníci z Přeštic, Oplota, Blovic, Prahy, Brna a Střížovic, se opět sešli na svém táborovém putování v Machově Mlýně.
V letošním roce jsme prožili dvanáct dnů s postavami z filmu „Ať žijí duchové“. První den nás přivítal Rytíř Brtník z Brtníku s Leontýnkou při noční hře Důkaz odvahy. Další dny jsme se seznámili s Jouzou, Černou kronikou, panem ředitelem, panem hajným a s trpaslíčky. A pak následovaly různé hry, soutěže, výroba hradní střely, sportovní disciplíny i koupání. Navštívili nás hasičští potápěči, policejní psovodi se svými čtyřnohými kamarády, které jsme si mohli i pohladit. Také jsme se vydali hradní střelou na hrad Krakovec, kde pro nás byl připraven kvíz, jak dobře známe film, Ať žijí duchové. A „trpaslíčkové“ ze Stihl Timbersports, kteří nám ukázali svoje umění, nám pomohli postavit novou střechu na náš hrad.  Také jsme si nacvičili ukázky z filmu a u večerního táboráku jsme je předvedli. Ukázky byly skvělé a moc jsme se při nich pobavili.
Čas jak vítr letí a dvanáct dnů uteklo jako voda. Ještě jsme stihli najít kopretinu pro Leontýnku a už jsme se museli připravit k návratu domů. Ale už se těšíme na příští prázdniny, kde se z nás stanou piráti.

2016     Poklad indiánů

V letošním roce se naši táborníci poprvé sešli na nové táborové základně v krásném prostředí křivoklátských lesů, v údolí Machova Mlýna. Také téma tábora se nám hodilo do nového prostředí, protože jsme museli projít neznámým územím, abychom zachránili poklad indiánů. Celou dobu nás provázel Starý náčelník Navahů, Tichý hrom.
Každý den nesl název zvířete, které provází indiánské kmeny a z jejichž vlastností si indiáni berou příklad. A pak už následovaly hry a soutěže. A co bylo naším úkolem? Museli jsme si zasloužit všechny díly mapy, na níž bylo označeno místo s ukrytým pokladem indiánů. Jednotlivé díly mapy chránily indiánské kmeny, a ty nám vydali až po prokázání, že si díl zasloužíme.
Každý den jsme se večer scházeli v týpí, kde jsme zpívali při kytarách a v deštivých dnech se ohřáli při ohníčku. Tábor zase utekl jako voda. Prožili jsme krásných dvanáct dní  a se slzami na krajíčku jsme odjížděli do svých domovů.
Hurá, hurá je tu zas
krásný prázdninový čas.
Batohy si začnem balit,
na tábor se jedem bavit.
Co nás letos asi čeká?

Indiánská stezka nás trochu leká.
Poklad indiánů musíme najít,
před bílým mužem jej zachránit.

Neznámé území jsme prozkoumali,
poklad indiánů zachránili.
Starý náčelník radost má,
k oslavě úspěchu nás vyzývá.

Je to těžké loučení,
rychle uteklo dvanáct dní.
Tak se budem zas
těšit na prázdninový čas.

2015     Scooby-Doo a záhady kolem Hlavatice

V roce 2015 jsme se potkali se Scooby – doo a jeho kamarády. Scooby se svými kamarády a 46 táborníky musel vyřešit nejednu záhadu. Během 12 dní museli najít ztracené zbirožské pověsti, zachránit prsten zbirožského rytíře, objasnit tajemství Bílé paní na Točníku, vysvobodit ducha zlého piráta, najít ztracenou mumii, zjistit, kdo odcizil jejich dodávky, vypátrat paměti zbirožského zámku a nakonec ochránit poklidný průběh Halloweenu. Táborníci zažili den na ruby, kdy si naši starší táborníci vyzkoušeli roli vedoucích, a my se na chvíli stali táborníky. Během našich táborových dnů jsme si osvěžili práci s buzolou, zasportovali si, vyřádili se na skluzavce, vyrobili pár dárečků pro rodiče či sourozence, zahráli spoustu her a v parném dni navštívili aquapark v Hořovicích.
Tábor utekl jako voda a i když se u některých malých táborníků neobešel bez slziček a stýskání, bylo pro nás velikým potěšením, že už se těší na příští rok a s napětím čekají na téma tábora. Konec tábora pro nás byl smutný i z toho důvodu, že se již na Hlavatici nesejdeme, neboť rekreační středisko v letošním roce končí.

2014     Willy Fog, cesta kolem světa

V roce 2014 se naši malí táborníci z Blovic, Přeštic a Oplota opět sešli v Rekreačním středisku Hlavatice ve Zbirohu.
Velice nás potěšilo, že se vrátili naši loňští táborníci a přivedli s sebou další kamarády.
A co prožili? Doprovázeli Willyho Foga, který se vsadil v rekordním klubu, že vykoná cestu kolem světa za 80 dní. Naše cesta trvala jen 11 dní, přesto s Willy Fogem a detektivy Scotland Yardu, Dixem a Ballim, navštívili spoustu zemí a prožili nejedno dobrodružství. Odcestovali z Anglie a dál navštívili Francii, Itálii, Egypt, Indii, Singapur, Čínu, Japonsko a Ameriku. Z Ameriky se vrátili zpět přes Tichý oceán do Anglie. V Egytě, si vyrobili svoji vlastní mumii a překvapila je masožravá rostlina, v Indii je zase doprovázel úžasný a milý slon a s jeho pomocí vysvobodili princeznu Romy. Také získali zajímavé informace o zemích, které navštěvovali, což si mohli poznamenávat do svých cestovních pasů. Každý den, při opouštění země získali kolek, jako potvrzení, že mohou pokračovat v cestě. Ne všichni měli tuto cestu jednoduchou. Protože v některých zemích byl
„ přísný celní úředník“, a tak okusili i brány vězení. To pak museli splnit o nějaký ten malý úkol navíc, aby mohli pokračovat dál s našimi cestovateli. A musím říci, že naši táborníci, i ti nejmenší, jsou bystré a vtipné hlavičky. Dokázali našim dospělým protagonistům velice rychle a vtipně odpovídat a reagovat na jejich záludné otázky, takže o smích nebyla na táboře nouze.
Cesta utekla velice rychle a konci cesty nás přivítala anglická královna u svého paláce. A kolik vlastně bylo cestovatelů? Bylo nás celkem 48 a z toho 38 malých cestovatelů ve věku od 5 do 12 let. Rozjížděli jsme se se slzami na krajíčku, ale s ujištěním, že se příští rok opět na táboře setkáme.

2013     Asterix a Obelix – Olympijské hry

V roce 2013 jsme se vrátili do doby 50. let před Kristem, do jedné malé galské vesnice. Dva velcí přátelé Asterix a Obelix se vydali na Olympijské hry.
Ale, proč se na olympijské hry vydali? Protože přeci museli pomoci svému příteli Lovestorixovi získat za ženu princeznu Irinu. A co s tím měly společného olympijské hry? Protože princeznu získá za ženu vítěz olympijských her. A naši přátelé nemohli dopustit, aby princeznu Irinu získal proradný Brutus, Cézarův syn, který se neštítil jakýchkoli zákeřností.
A samozřejmě jsme se my, mladí hasiči z Blovic, Oplota a Přeštic, s Asterixem, Obelixem, Lovestorixem, Cézarem, Kleopatrou, Brutem, ctihodným druidem Panoramixem a dalšími obyvateli galské vesnice na olympijské hry vydali také. Společně s Asterixem a Obelixem si vyzkoušeli spoustu sportovních disciplín, a to hod oštěpem, hod diskem, vrch koulí, zápas, skok, štafetový běh, závod vozatajů. Ale to nebyly všechny disciplíny. Každý den jsme plnili spousty úkolů do naší olympijské hry a s napětím sledovali, který z národů nakonec zvítězí.
Užili si spoustu vodních radovánek v aquaparku v Hořovicích a prohlédli si krásu Koněpruských jeskyní. A na to, že našim sportovcům bylo mezi 5-11 roky, bylo úžasné je sledovat, jak pozorně naslouchají vyprávění průvodkyně.
Také jsme museli po celou dobu tábora hlídat kouzelný nápoj ctihodného druida Panoramixe, aby jej proradný Brutus nezneužil a tak nečestným způsobem nevyhrál hry. A nejtěžší úkol? Kontrola ctihodného druida Panoramixe a soudců olympijských her, zda některý ze sportovců neužívá zakázané nápoje. A jak kontrola probíhala? Tak to se již budete muset zeptat našich sportovců. Pravda je, že jsme na táboře zažili spousty zábavy a legrace.
A nejkrásnější pochvala pro vedoucí tábora byla, když se naši sportovci – táborníci domlouvali, že příští rok se zase opět na táboře sejdou.

2012     Záchrana pohádkové říše

V roce 2012 se mladí hasiči vypravili spolu s Pohádkovým dědečkem na záchranu Pohádkové říše, kterou napadla zlá Knihomorka všežravá a snažila se poničit kouzelnou Knihu pohádek a s ní i celou Pohádkovou říši. Zachránit ji mohl jen ten, kdo se nebál vstoupit pomocí kouzelného zaklínadla do Pohádkové říše a bojovat se zlem, které zde řádilo. Úkol to byl nelehký, a aby bylo zlo přemoženo, museli všichni spojit své síly dohromady a Pohádková říše byla zachráněna.
Pohádkový dědeček odměnil všechny zachránce kouzelnou rolničkou.

2011     Putování s Indianou Jonesem

V roce 2011 se vydaly naše tři expedice vedené Indianou Jonesem na výpravu do Egypta. Byly to expedice mladých hasičů z Blovic, Přeštic a Oplota.
Jejich posláním bylo rozluštit tajemnou mapu, kterou zaslal Indiana Jonsovi jeho přítel před tím, než záhadně zmizel. Expedice měly za úkol najít a prozkoumat území na mapě vyznačená. Tato území byla zatím neprozkoumána, a proto na naše expedice čekala spousta nástrah a nebezpečí. Putovat musely ve dne i v noci, potrápil je silný pouštní vítr, deště, ale i úmorná horka.
Při svém putování nalezly tajemství bohů a faraonů Hora, Usira a jeho ženy Esety.
Tato cesta našim expedicím také ukázala, že pokud spojí svoje síly dohromady,
dokážou lépe a snadněji čelit všem nástrahám a překážkám a jejich putování za hledáním dávné minulosti bude úspěšnější.
Celým putováním je doprovázel Indiana Jones s jeho věrným pilotem Zlatým Andělem a s trošku pomatenou archeoložkou, přezdívanou studená primářka.
Putování za minulostí bylo zakončeno nalezením pyramidy a hrobky faraóna Tutanchamona, kterou pečlivě prozkoumaly
a její vzácné artefakty budou uloženy v muzeu.
Cesta našich expedic byla zakončena 11. srpna roku 2011, kdy se navrátily zpět ke svým každodenním povinnostem.
Věříme, že se putování za dávnou minulostí naším expedicím líbilo, odnesly si spoustu zážitků a určitě v příštím roce budou putovat dál.

2010     Středověk

V roce 2010 jsme se na táboře mladých hasičů přenesli do středověku.
Každý den družiny našich táborníků plnily úkoly a hledaly tajné indicie, aby rozluštily tajemství hradu. Všichni chtěli toto tajemství rozluštit a získat i poklad ukrytý na hradě. Družiny předvedly svoje dovednosti na rytířských turnajích a soubojích, svoji zručnost při rukodělných pracích, důvtip a taktiku při skládání hlavolamů i tajné mapy, která vedla k pokladu.
Po získání všech kousků staré mapy a rozluštění všech indicií mohly družiny přejít na poslední královský sněm. Po odhalení tajemství hradu bylo pro všechny účastníky tábora připraveno velké překvapení – ohňostroj.

2009     Pevnost Boyard

V roce 2009 jsme s našimi táborníky navštívili pevnost Boyard. Zažili jsme krásných 12 dní hledáním indicií, klíčů a pokladu pevnosti Boyard. Do hry se s velkou vervou zapojili i naši vedoucí a prožívali s námi naše výhry i prohry.
Se zářícíma očima a se slzami v očích jsme prožívali poslední večer tábora, kdy nás překvapil úžasný ohňostroj, a ukázali jsme přihlížejícím, že jsme jedna velká parta a že raději oželíme velký poklad, než abychom obětovali našeho kamaráda.